چرا شعار فرش توس نماد کیفیت می­باشد؟

فرش ماشینی از بهم پیوستن سه دسته نخ تشکیل شده است:

  1. نخ تار که بعنوان ستون اصلی فرش نامگذاری شده است.
  2. نخ پود که در عرض فرش قرار دارد و نخ خاب با توجه به طرح و نقشه موردنظر روی آن قرار می ­گیرد.
  3. نخ خاب فرش: نخی است که قابل رویت و زیرپای مصرف کننده، قابل مشاهده و لمس می­ باشد.

دلیل اختلاف قیمت محصولات فرش توس مشهد با محصولات سایر شرکتها

پس از اینکه فرش ماشینی بافته و تکمیل و ریشه و زیگزاک شد نخ تار و پود فرش قابل رویت و شناسایی نمی ­باشد، پس شرکت تولید کننده از هر نوع مواد چه عالی و چه بی کیفیت استفاده کند در حالت عادی و ظاهری، مصرف­ کننده، مواد مصرفی را نمی­ بیند.

این شرکت با توجه به ارزش نهادن به مصرف ­کننده و با شعار اینکه در این مجموعه هر فرشی که تولید می ­شود گویی برای مصرف خود اعضای این مجموعه بافته می ­شود، از بهترین مواد اولیه که در بازار موجود می­ باشد استفاده می­ شود که فرش خریداری شده بتواند رضایت مشتری را حاصل کند و چندین سال زیر پای مصرف کننده عمر کند و هر بار پس از شست و شو، فرش شادابتر و زنده تر از قبل باشد..

این شرکت برای نخ تار از بهترین نخ­های پلی استر و پنبه و برای فرش­های تراکم بالاتر از پلی­ استر صددرصد که پس از شست ­­و ­شوی فرش، موج و کیس در فرش ایجاد نشود و بصورت صاف و یکنواخت در کف سالن یا اتاق قرار گیرد، استفاده می کند.

نخ پود مصرفی این شرکت از مرغوبترین الیاف 100 درصد پنبه خالص می­ باشد که قابلیت انعطاف ­پذیری به فرش می­ دهد و هنگام تا شدن از شکستن فرش جلوگیری می­ کند و فرش پس از شست و شو موج نمی ­گیرد.

نخ خاب مصرفی از نوع اکرلیک 100 درصد هیت ست می­ باشد که از الیاف بایر آلمان تولید شده است. که این نخ از نظر مقاومت، بالاترین استحکام نخ­های موجود در بازار را دارد و از نظر استقامت، زیر پای محکم و مقاومی را دارد که پس از چندین سال پا خوردن آسیب نمی­ بیند و نخ همچنان ایستایی خود را دارد. 

بطور مثال قسمتی از فرش که زیرپایه ی مبل برای مدت طولانی قرار می ­گیرد پس از برداشته شدن مبل،  قسمت فرورفته  بعد از گذشت چند ساعت به حالت اولیه خود برمی­ گردد.

ارتفاع خاب فرش­های تولیدی این شرکت از حالت استاندارد بالاتر می­ باشد بطوریکه وزن یک فرش 12 متری، 46 کیلوگرم می ­باشد که قابل مقایسه با وزن­های موجود در بازار با وزن 42 یا 43 کیلوگرم نیست.

از نظر کنترل نهایی، فرشها تک به تک بصورت خیلی دقیق کنترل می­ گردد و در صورت مشاهده کوچکترین عیب، فرش بعنوان فرش درجه­ دار، لیبل و برچسب می ­خورد و فرش­های صحیح و سلامت بعنوان درجه یک، بسته­ بندی و جهت عرضه به مشتریان آماده می­ گردد. امیدواریم بتوانیم با تلاش تک تک پرسنل این مجموعه رضایت مشتریان عزیز را حاصل نماییم.

نکته­ ای که اگر رعایت شود عمر فرش را زیاد و پرزدهی را کمتر می­ کند:

با توجه به مکش جاروبرقی در منازل بهتر است فرشها فقط در حالت خاب جارو کشیده شود، یعنی یک قسمت که جارو شد جارو را از سطح فرش جدا کرده و قسمت بعدی زده شود تا پرزها از سطح و درون  نخ بیرون کشیده نشود و پرزدهی فرش کمتر گردد.