قالیچه را کجا باید پهن کرد؟!

مکان مناسب برای قالیچه

  قالیچه‌ها بهترين جايگزين براي موكت‌ ها هستند؛ به اين دليل كه آنها را راحت‌ تر مي‌توان از دكوراسيون حذف كرد و نظافت آنها نيز آسان تر است. همچنين، قالیچه‌ها را مي‌توان براحتی با نمونه هاي ديگر جابه‌جا كرد، اما فراموش نكنيد كه براي استفاده از آنها در دكوراسيون، مانند تمام عناصر ديگر، نكات و قوانيني وجود دارد كه بايد رعايت شود. 
  
- جلوی درب ورودی
ورودی خانه اولین چیزی است که به چشم مهمان ها می خورد، بنابراین زیبایی این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است. قرار دادن یک فرش کوچک در ورودی خانه هم آنجا را زیباتر می کند هم مهمانها می توانند کفش های خود را روی آن تمیز کنند.

 
-راهروی ورودی خانه
راهروی ورودی اکثر خانه ها خالی است و زیبایی آن نادیده گرفته می شود. اما واقعیت این است که راهروها محل بسیار خوبی برای نشان دادن سلیقه صاحب خانه هستند. این کار به شما اجازه می دهد بدون صرف هزینه زیاد، رنگ و عناصر دیداری را در هم بیامیزید.
 
-نشیمن
طراحان داخلی مبل ها را به صورتی می چینند که افراد روبروی هم قرار بگیرند و بتوانند تماس چشمی و مکالمه برقرار کنند. شما یک قدم جلوتر بروید و یک فرش را هم به فضا اضافه کنید. بدین ترتیب فضای اتاق گرم تر و صمیمی تر به نظر خواهد رسید.
 
- هال
هال خانه یکی از بهترین جاهایی است که می توانید فرش خود را در آن قرار دهید. این قالیچه بهتر است به اندازه ای باشد که بتوان از دو طرف آن قسمتی از کفپوش را دید. این کار کمک می کند تا خانه شیک و راحت به نظر برسد.
 
- پایین پله ها
قرار دادن یک فرش زیبا در قسمت پایین پله ها هم باعث امنیت بیشتر شما و خانواده تان می شود؛ و هم کفپوش این قسمت را که بسیار پر رفت و آمد است از آسیب حفظ می کند.
 
- آشپزخانه
بعضی افراد تصور می کنند که قرار دادن فرش در آشپزخانه علاوه بر اینکه موجب کثیف شدن آن می شود، خطر جمع شدن باکتری ها در فرش را نیز به دنبال دارد. اما اگر فرش های قابل شستشو را در آشپزخانه خود در کنار گاز و سینک قرار دهید (یعنی دو قسمتی که بیشتر اوقات در آنجا می ایستید) در پایان روز احساس خستگی کمتری خواهید داشت و کمتر دچار پادرد و کمردرد خواهید شد.
 
- اتاق خواب
حتما می توانید حدس بزنید که وقتی تازه از خواب بیدار می شوید و پایتان را روی سرامیک های سرد می گذارید چه حسی پیدا می کنید. برای اینکه با این احساس ناخوشایند روبرو نشوید، دو فرش را در دو طرف تخت قرار دهید تا بتوانید صبح ها پایتان را روی یک جسم نرم و گرم بگذارید.
 
- حمام
قرار دادن یک فرش در حمام می تواند کاشی های سرد را به یک کفپوش گرم و راحت تبدیل کند. یک فرش را نزدیک وان، یکی را نزدیک سینک و دیگری را نزدیک دوش قرار دهید. لازم نیست این فرش ها با هم ست باشند، بلکه کافی است رنگ هایی مکمل داشته باشند. حتما از فرش هایی استفاده کنید که بتوان آنها را مکررا شست و تمیز کرد.
 
- اتاق ناهارخوری
قرار دادن یک فرش در زیر میز ناهارخوری می تواند فضای غذاخوردن خانواده را مشخص کند و آن را از بقیه قسمت ها جدا کند. همین طور این فرش می تواند موجب راحتی بیشتر اعضای خانواده و کاهش صدای ناهنجار جا به جایی صندلی ها شود. 


- قسمت های پررفت و آمد
به منظور تامین سلامت و امینت، در جاهایی مثل ورودی اتاق ها یا در مقابل در آشپزخانه تمام سطح كف را با قاليچه بپوشانيد. نبايد هنگام راه رفتن، يكي از پاهاي فرد روي قاليچه و پاي ديگر او روي زمين باشد! در این قسمت ها فرشهای قابل شستشو و ارزان قیمت قرار دهید و آن را مرتبا تمیز کنید تا باکتری و گردوخاک در آن جمع نشود.

برای مشاهده انواع فرشها و قالیچه های با کیفیت در طرح و رنگهای زیبا و متنوع مبتوانید به صفحه محصولات فرش توس مشهد مراجعه کنید.