عنوان برتر در نمایشگاه دموتکس آلمان ۲۰۱۶

  نمایشگاه دموتکس هانوفر

  نمایشگاه دموتکس هانوفر، یکی از حرفه ای ترین نمایشگاه های تجاری در آلمان و جهان محسوب می شود، که به طور انحصاری به صنعت نساجی، طراحی فرش وکفپوش و... و معماری اختصاص داده شده است.

نمایشگاه دموتکس 2016 آلمان، 26 دی ماه در هانوفر آلمان آغاز به کار کرد و تا 29 دی ماه ادامه دارد.

چندی پیش رئیس مرکز ملی فرش ایران، ارزش صادرات فرش دستباف ایران در دوره هفت ماهه امسال را بیش از 142 میلیون دلار اعلام کرد.

به گفته حمید کارگر، آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه امسال (دوره هفت ماهه) دو هزار و 620 تن فرش دستباف به 80 کشور جهان صادر شد.

شایان ذکر است؛ کشورهای آلمان، ایتالیا، سوئیس و فرانسه در حوزه اروپا؛ و لبنان، قطر، امارات متحده عربی و کویت در خاورمیانه، و چین و ژاپن نیز از جمله کشورهای شرق آسیا به عنوان خریداران فرش دستباف ایران در دوره هفت ماهه امسال بودند.

همچنین مرکز ملی فرش ایران، ارزش صادرات فرش دستباف در سال گذشته را بیش از 330 میلیون دلار اعلام کرد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران در این زمینه گفت: «فعالان فرش ایران با وجود تنگناهای مختلف و دشواری های متعدد، در دموتکس 2016 خوش درخشیدند.»

خبر ویژه:

و خبر ویژه اینکه؛ در آیین ویژه تقدیر از برگزیدگان نمایشگاه دموتکس آلمان، در نمایشگاه هانوفر، چهار دستبافته از سه شرکت ایـرانی تندیس برتر را دریافت کردند. در این رویداد از «رضی میری» تولیدکننده فرش، به دلیل یک عمر تلاش در این صنعت، تقدیر و تندیس ویژه ای به وی اهدا شد.