فرش 700 شانه  پرفروش چه ویژگیهایی دارد؟

فرش 700 شانه پر فروش چه مشخصاتی دارد؟

وقتی یک کالا از جمله فرش و فرش ماشینی، در بلند مدت فروش خوبی دارد نشانه ی این است که مورد توجه مشتری قرار گرفته است و در نظر مشتری مطلوب امده است. فرش و فرش ماشینی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

فرش ماشینی یکی از پرکاربردترین و پر تقاضاترین کالاها در نزد ایرانیان است و برای اینکه بتوانید هنگام خرید فرش ماشینی انتخاب آگاهانه تر و دقیقتری داشته باشید باید با ویژگیهای فرش ماشینی با کیفیت و پر فروش آشنا باشید.

 در ادامه برخی ویژگیهای پرفروش­ترین فرش­های ماشینی را می خوانید.

 

ویژگیهای فرش ماشینی پرفروش:

  • فرش 700 شانه  100 درصد اکریلیک‌ پرفروش‌تر است!

فرش ماشینی کالایی است که هر خانواده آن را برای کاربردی خاص خریداری می­کند و فرش را به هر منظوری که تهیه میکنید  باید به جنس الیاف آن توجه کنید. پرفروش ترین فرش­ ماشینی را خانواده هایی تهیه میکنند که از فرش ماشینی در اتاق­های پذیرایی و نشیمن استفاده  می­کنند، این فرش از الیاف اکریلیک است و بسته به این که 100 درصد اکریلیک باشد یا درصدی الیاف پلی استر(BCF) داشته باشد از دوام و لطافت بیشتری نسبت به فرش­های تمام پلی استر (BCF) برخوردار است. دوام فرش 700 شانه اکریلیک به معنای تغییر نکردن رنگ آن در اثر شستشو و نور و همچنین مقاومت آن در برابر سایش و گرما است. بر این اساس به دلیل این که اغلب خانواده ­های ایرانی از فرش ماشینی چنین خصوصیاتی را توقع دارند، فرش­ ماشینی 700 شانه با الیاف 100 درصد اکریلیک پر فروش­تر از دیگر انواع فرش ماشینی به حساب می آید.

 

  • فرش 700 شانه پرتراکم پرفروش تر است!

تراکم بافت در فرش ماشینی 700 شانه جزو  پارامترهای بسیار مهم کیفیت و فروش است. فرش 700 شانه پر تراکم همیشه بیشتر مورد توجه مشتری قرار میگیرد و بازارتولید و فروش آن هم پررونق­تر است. تراکم فرش ماشینی هم از نظر عرضی و هم از نظر طولی بسیار اهمیت دارد. هنگام خرید فرش به پشت فرش دقت کنید و تعداد گره‌های آنرا بشمارید. اگر در 10 سانتی متر از عرض فرش 100 گره وجود داشته باشد آن فرش،  تراکم عرضی 1000 دارد و اصطلاحا به آن  1000 شانه می گویند. تراکم طولی نیز با همین روش قابل اندازه گیری است.

 

  • فرش 700 شانه پر فروش را  از برندهای معتبر بخواهید!!

این حقیقت همیشه وجود دارد که  کالاهای ارزان از جمله فرش­ ماشینی ارزان قیمت در ایران با  کالای باکیفیت و گران، از نظر جذابیت، شانه به شانه می­زند و رقابت می­کند. بسیاری از مواقع مشتریان بدون توجه به این موضوع مهم که بعلت خرید فرش ارزان و بی کیفیت در دراز مدت باید هزینه های زیادی را متحمل شوند اقدام به خرید فرش بی کیفیت و ارزان قیمت میکنند اما نکته مهم در بحث قیمت فرش ماشینی این است که: 

"برندهای معتبر بزرگ، هرگز کیفیت را فدای ارزانی نمیکنند"

 

 بنابراین اگر به دنبال فرش ماشینی مرغوب هستید یک پارامتر مهم را باید مد نظر داشته باشید؛ و آن پارامتر مهم قیمت نیست بلکه این است که این که فرش مورد نظر شما توسط چه برندی تولید می­شود؟

این نکته نیز حائز اهمیت است که طبق بررسیها و تحقیقات انجام شده، پرفروش­ ترین و پر مخاطب ترین فرش­های ماشینی در ایران، توسط برندهای معتبر تولید و به بازار عرضه می شود و طیف خاص و وسیعی از مشتریان را به خود اختصاص میدهند . بنابراین مشتریان پیش از شما که چه بسا از شما دقیق تر و حساس تر بوده اند، با خرید خود از یک برند، بر کیفیت آن برند، مهر تایید زده اند.

 

  • اثر بخشی خدمات و تخفیف در پرفروش شدن فرش ماشینی

گاهی  فرش­های ماشینی با نقشه های تقریبا مشابه با کیفیت مشابه و حتی قیمت نزدیک به هم در یک برند پر فروش و در یک برند کم فروش تر هستند. راز پرفروشی این فرش‌ها هوشمندی آن برند در ارائه خدماتی همچون حمل و نقل رایگان، امکان تعویض تا مدت مشخص و ارائه تخفیف در مقاطع مختلف است. به عنوان یک متقاضی فرش ماشینی شما باید بدانید که مشتریان در بازار، همواره در حال پایش فرش ماشینی مورد نظر خود و سنجش قدرت خریدشان هستند تا در بهترین مقاطع زمانی که برندها کالای خود را با تخفیف عرضه میکنند، اقدام به خرید کنند. مشتریان در مناسبت هایی همچون اعیاد ملی و مذهبی با اشتیاق و دقت بیشتری در بازار حضور دارند پس اگر برند مطرحی در این مقاطع اقدام به فروش با تخفیف می­کند، این اقدام را می توان به بازارسنجی مناسب و احترام به مشتری توسط آن برند تلقی کرد و در بازی برد – برد که از یک سو به پرفروش شدن فرش های آن برند کمک می کند و از سوی دیگر کالا را به قیمت مناسبت تری به مشتری می رساند، مشارکت کرد.