چگونه فرش اصل تهیه کنید!

امروزه در بازار فرش ماشینی، محصولات با اسامی مشابه با برندهای برتر و مطرح در بازار تولید و به بازر عرضه می شود که در هنگام خرید فرش باید به این نکته توجه فراوانی داشت. ما چگونه در میان این تنوع می توانیم فرش اصل را تشخیص دهیم؟ در این مقاله قصد دارم در مورد روش های تشخیص تولید کننده اصلی فرش های ماشینی صحبت کنیم و امیدوارم مطالب ارائه شده کاملا شفاف و گویا باشد.

  1. برچسب فرش

ساده ترین و مهمترین روش تشخیص تولید کننده واقعی یک فرش، برچسب پشت آن است. در برچسب ها معمولا نام و لوگو (علامت تجاری) تولید کننده و مشخصات فرش از جمله طرح یا کد فرش، جنس الیاف به کار رفته در فرش، تراکم طولی و عرضی، تعداد رنگ فرش، علامت استاندارد و ... بکار رفته است. در این قسمت باید به تشابه اسمی تولید کنندگان دقت داشته باشید تا دچار اشتباه نشوید.

نمونه برچسب فرش توس مشهد:

  1. لوگو (علامت تجاری تولید کننده)

راه بعدی شناخت فرش ماشینی اصل آشنایی با لوگو (علامت تجاری) این تولید کننده گان می باشد. البته این علامت بر روی بچسب فرش نیز وجود دارد و در هنگام خرید باید به تشابه لوگو شرکت ها نیز توجه داشته باشید.

تصویر زیر لوگو فرش توس مشهد به شکل زیر می باشد:

  1. برچسب بافته شده پشت فرش

 اگر فرش ماشینی تولید شده از تولید کنندگان برتر شناخته شده باشد تکنیکی در بافت فرش به کار رفته است که نام طرح را به همراه نام تولید کننده فرش و علامت استاندارد، در ساده بافت اطراف حاشیه فرش می بافند. از روی این فرش شما می توانید با اطمینان کامل فرش را انتخاب و خریداری نمایید.

  1. حک شدن لوگو و نام تولید کننده بر روی چرم دور فرش

و روش بعدی برای تشخیص فرش اصل، اگر در پشت فرش دور فرش چرم دوخته شده باشد لوگو به همراه تولید کننده حک شده است و روشی برای تشخیص اصالت فرش می باشد.