به چه دلایلی خرید فرش اینترنتی افزایش یافته است؟

دلایل افزایش خرید فرش اینترنتی!!!!

امروزه اینترنت، بهترین و آسانترین روش برای دسترسی به دنیای اینترنت می باشد. به گونه ای که در عصر حاضر اینترنت، یکی از اجزاء لا ینفک در هر خانواده ایرانی بشمار می رود. کمتر کسی دیده می شود که خرید اینترنتی انجام نداده باشد یا از خرید اینترنتی چیزی نشنیده باشد.

امروزه کسی که قصد خرید کالا یا محصولی را دارد برای اولین بار بسراغ اینترنت رفته و اطلاعات مفیدی در مورد کالای خود کسب میکند. در بیشتر موارد هم این جستجو و تحقسق و تفحص ها به خرید اینترنتی منجر می شود.واقعیت امر این است که خرید اینترنتی نسبت به خرید حضوری دارای مزایای بسیاری است و این مزایا باعث ارجحیت خرید اینترنتی نسبت به خرید حضوری شده است.

به زودی جامعه به سمت و سویی سوق داده می شود که تمامی اقشار جامعه بتوانند و بخواهند که خرید های روزمره خود را بصورت اینترنتی و با حداقل دردسر و هزینه انجام دهند.

تصور اینکه در خانه دراز کشیده و همزمان قفسه های فروشگاهها را چک کرده و کالای مورد نیاز خود را به سبد خرید خود اضافه کنی در گذشته امری محال و ناشدنی بود اما امروزه قابل دسترسی است.

 

جرا خرید فرش را بصورت اینترنتی انجام دهیم؟؟ 

زمانی که فردی تصمیم به خرید فرش بصورت حضوری می گیرد مجبور می شود که در یک زمان خاص از خانه خارج شده و برای رسیدن به شهر و فروشگاه یا کارخانه مورد نظر، ده ها یا صد ها کیلومتر را طی کند و در این بین متحمل سختیهای زیادی از جمله گرما، سرما، ترافیک، آلودگی هوا، صرف زمان و هزینه رفت و آمد  و ... بشود.

حال اگر با تمام این شرایط به فروشگاه محل مورد نظر خود رسید، برای دیدن کل نقشه ها و طرحها و فرشها و مقایسه شانه و تراکم آنها چقدر میتواند حوصله بخرج دهد؟

تا چه اندازه  قادر است که این طرحها را به خاطر بسپارد؟

آیا توانایی آن را دارد که تمامی قیمتها را به ذهن خود سپرده و در آخر آنها را با هم مقایسه کند؟

آیا میتواند بر اساس توضیحات فروشنده شانه و تراکم هر فرش را محاسبه کند یا آنکه در آخر مجبور میشود که به گفته های فروشنده اعتماد کرده و در نهایت بعلت خستگی و بی حوصلگی ممکن است فرشی را انتخاب کند که در کمترین زمان از خرید آن پشیمان شود.

علاوه بر اینها مسلما هزینه هایی مثل هزینه ی آب، برق، گاز و .... نمایشگاه بر هزینه فرش انتخابی افزوده شده و باعث افزایش قیمت آن خواهد شد.

 

خرید اینترنتی فرش ماشینی!!!

از مهمترین ویژگیهای خرید اینترنتی فرش این است که دارای محدودیت زمانی نیست و مشتری و بازدید کننده میتواند هر زمان از شبانه روز که تمایل داشت در منزل به اینترنت وصل شده و وارد سایت فرش مربوطه شده و از تمامی نقشه ها در طرحها و رنگهای مختلف بازدید کنند. مشتری یا بازدید کننده میتواند در یک مدت زمان کوتاه تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی را بررسی کرده و محصولات و نقشه ها را از نظر کیفیت، نوع نخ و قیمت و ..... با هم مقایسه کند و در نهایت با خیال راحت، فرش مورد نظر خود را انتخاب نماید و سپس بعد از خرید فرش در کمترین زمان ممکن و ظرف مدت چند روز کالای خریداری شده را درب منزل تحویل بگیرد.

بدیهی است که این نوع خرید، یک نوع روش خرید خوشایند مشتری است که میتواند با صرف کمترین زمان و هزینه، بهترین و دقیقترین خرید را انجام دهد.

 

 چگونه به فروشگاههای اینترنتی فرش ماشینی اعتماد کنیم؟

فروشگاههای اینترنتی فرش ماشینی در واقع یک سایت هستند که در آنها انواع فرش با طرحها و نقشه های مختلف یافت می شود.

اما حال این سوال پیش می آید که:

چگونه میشود به سایتهای فروش فرش ماشینی اعتماد کرد؟

اگر وقتی وارد یک سایت میشوید موارد زیر را رعایت کنید، مطمئن باشید که وارد سایت معتبری شده اید و با خیال آسوده خرید خود را از آن سایت انجام دهید.

 

  • قبل از خرید اینترنتی چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

   قبل از اینکه از یک سایت خرید فرش انجام دهید باید به نکات و مسائل بسیار مهمی دقت کنید. این موارد بصورت فهرست وار در زیر ذکر شده است:

 

 1 - حتما خرید خود را از سایتهای معتبر و قابل اعتماد  انجام دهید. در ایران سایتهای قابل اعتماد سایتهایی هستند که نشان اینماد دارند. این نشان را وزارت صنعت و معدن به این سایتها میدهد. این سایتها ابتدا درخواست اینماد میدهند و وزارت صنعت و معدن بعد از تحقیق و تفحص بسیار در مورد اطمینان این سایتها و بررسی اسناد و مدارک و .... ، صحت کار آنها را تایید کرده به آنها نشان اینماد میدهد. زمانی که بر روی نشان اینماد در سایت کلیک کنید، وارد صفحه مربوطه میشوید و در آنجا اطلاعات کامل سایت را میتوانید دریافت کنید.

 

 

 2- حتما قسمت درباره ما را در سایت مربوطه مطالعه نمایید و اطلاعات کامل و جامعی از سایت بدست بیاورید. با شماره تلفنی که در این قسمت داده شده حتما تماس بگیرید و مطمئن شوید که شماره تلفن صحت دارد. 

 

3- به نشانهای افتخاری که در سایت وجود دارد حتما دقت نمایید زیرا این نشانها صحت و درستی کار سایت را تایید میکنند.

 

4 - به ارگانها و ادارات دولتی و غیر دولتی طرف قرارداد شرکت و سایت توجه کنید .

 

5- اگر وارد سایتی شدید که قیمتهای آن سایت خیلی پایین تر از سایتهای دیگر است و یا پیغام های متعددی در مورد اهداء چوایز بدون قرعه کشی دریافت کردید، آن سایت معمولا معتبر نیست و بهتر است از آن سایت خرید نکنید.

 

بهتر است مقاله ی زیر را  نیز در این زمینه مطالعه فرمایید.

قیمت فرش ماشینی وابسته به چه عواملی است؟؟
در خرید فرش به چه نکاتی توجه کنیم؟؟