تولید جدید ترین نوع فرش ماشینی در ایران و جهان، فرش ماشینی 1500 شانه

اولین فرش ماشینی 1500 شانه، تراکم 4500 ایران و جهان چه ویژگی دارد؟


در صنعت فرش ماشینی همیشه رقابت در بین تولید کنندگان فرش در خصوص تولیدات متمایز کننده با رقبای خود وجود داشته تا بتوانند سهم بیشتری از فروش بازار فرش را بدست آورند.
 

بهترین فرش ماشینی 1500 شانه توس مشهد


این روزها تبلیغات بسیاری روی محصول فرش ماشینی 1500 شانه می شود، در واقع ایران مدعی تولید اولین فرش 1500 شانه ایران و جهان است که این خود در صنعت فرش ماشینی در آینده به نفع این صنعت ایرانی است. 
از زمانی که فرش های 1000 شانه با تراکم 3000 وارد بازار شد به علت شانه و تراکم این نوع فرش ها و ظرافت زیادی که داشتند، شباهت زیادی به فرش های دستبافت داشتند و پس از آن ورود فرش 1200 شانه با تراکم 3600 که بافت ریز و الیاف نازکی دارد گره های فرش بدون ذره ای فاصله و با تراکم بسیار بالایی در کنار هم قرار میگیرد، به همین دلیل اصطلاحا به فرش دستباف گونه معروف شدند.
 

فرش ماشینی لوکس 1500 شانه توس مشهد


نسل بعدی فرش هایی که در حال حاضر تعداد اندکی از کارخانه ها دستگاه تولید آن را دارند و فرش های ماشینی فوق العاده زیبا با رنگ بندی جدید که چندین برابر ریز بافت تر و و طرح و نقش های ظریف ابریشمی گونه تولید میکنند 1500 شانه است. معمولا فرش های 1500 شانه با تراکم 4500 بافت  میشوند، با بالا رفتن تعداد شانه و تراکم همانطور که میدانید ضخامت فرش کمتر و بافت توپرتر میشود و مسلما نقش آن ریزبافت تر میشود و زیبایی فرش ماشینی چندین برابر می گردد.
در هنگام خرید فرش برای دکوراسیون خانه به دنبال فرشی ظریف و نقشه ای زیبا و رنگ بندی خاص هستید، در بازار به فرش های 1500 شانه برمیخورید، که این فرش های جدید به بازار آمده فوق العاده استثنایی بافت شده و شباهت زیادی به فرش های دستبافت دارد و با توجه به رنگ بندی و نقشه های خاصی که دارند کاملا لوکس و اعیانی  بافته شده اند و احساس یک خرید خوب را منتقل میکنند.
فرش ماشینی 1500 شانه بهترین گزینه برای سالن پذیرایی و فضاهای لوکس، مجلل و رسمی خواهد بود. به همان نسبت که زیبا و اشرافی هستند قیمت آنها در مقایسه با سایر فرش های ماشینی بیشتر است که البته با توجه به جدید بودن و کم بودن در بازار و ویژگی های منحصر به فرد این نوع فرش ها منطقی به نظر میرسد و مانند یک اثر هنری زیبا در فضای مورد استفاده میدرخشد. 
 

کیفیت فرش ماشینی اعیانی 1500 شانه توس مشهد


جنس نخ به کار رفته در فرش های 1500 مسلما مثل دیگر فرش های ماشینی موجود در بازار معمولا از الیافی از جنس اکریلیک هیت ست، پلی استر و پلی پرویلین است، اما نخ هایی که استفاده میشود به دلیل فشردگی و تراکم بالای فرش از الیاف بسیار نازک و ظریف استفاده میکند به همین دلیل است امکان بافت نقشه های ریز بافت در این نوع فرش را میسر کرده است.
با توجه به توضیحاتی که تا الان داده شد در مورد فرش 1500 شانه و با توجه به بافت ظریف تر و نقوش ریز بافته شده و شانه تراکم آن، نازک بودن این نوع فرش نسبت به انواع دیگر آن مانند 1200 و 1000 شانه مسلم است، فرش 1500 شانه روی کف پوش های مختلف بدون حرکت قرار نمیگیرد و بای جلو گیری از سرخوردگی، بهتر است از ترمز فرش یا سرعت گیر فرش کمک بگیرید. 
و همینطور به یاد داشته باشید فرش 1500 شانه تحمل اشیاء سنگین بر روی خود را ندارد، بهتر است در هنگام خرید فرش ابعاد آن را طوری انتخاب کنید که حتی المقدور وسایل دور اتاق پذیرایی یا فضای مورد استفاده بر روی آن قرار نگیرد. بهتر است فرش در فضایی لوکس و خالی از اتاق که هیچ نوع از اشیاء مثل دکور، بوفه، میز غذاخوری، میز و مبل و ... روی فرش قرار نگیرد و صرفا به عنوان یک فرش که نما و فضای قسمت خالی از اتاق را پر میکند و به زیبایی آن محیط می افزاید استفاده گردد. همچنین در محیط های پر رفت و آمد کمتر استفاده شود.

 

بهترین قیمت فرش ماشینی 1500 شانه توس مشهد


شرکت های تولید کننده فرش ماشینی، ادعا دارند فرش 1500 شانه با فرش دستبافت تمام ابریشم فاصله ی چندانی ندارد، در واقع فرش 1500 شانه بیشتر جنبه تزئینی دارد. با بالا رفتن تراکم و رنگ های به کار رفته در آن مرز بین طرح ها از بین رفته و همین باعث میشود نقشه فرش زیبا تر جلوه کند و طرح ها طبیعی تر به نظر برسند. 
حال که ایران ادعای اولین تولید کننده فرش 1500 شانه با تراکم 4500 دارد صادرات این محصول میتواند رونق اقتصادی و موقیت بسیار عالی را در زمینه صادرات داشته باشد و سهم بیشتری از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد. با ورود این نوع از فرش های ماشینی با تراکم بالا و ظرافت عالی فرش ماشینی در بازار های جهانی میتواند بهتر بدرخشد و نقشه ها و طرح های زیباتری از فرش اصیل ایرانی عرضه کند.